
| Parameter | Value |
|---|---|
| Threshold Voltage | 1.8 V, 2.5 V, 3.3 V, Adjustable |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Type | Voltage Monitors |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
| Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Reel |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
